"Формула Захисту" успішно захистила інтереси клієнта у Вищому господарському суді України у спаві про стягнення заборгованості за кредитним договором

Вищий господарський суд України погодився з доводами адвокатів Адвокатського об'єднання, які ґрунтувалися на тому, що звернення стягнення на предмет іпотеки, який є власністю позичальника, і стягнення з цього ж позичальника суми заборгованості за кредитним договором, є подвійним стягненням заборгованості, що заборонено законом, у зв'язку з чим, такі вимоги банку є безпідставними.

Дійсно банку, як кредитору, належить право вибору способу судового захисту, передбаченого законом або договором. Таке право передбачає або дострокове стягнення кредиту, або звернення стягнення на предмет іпотеки. Одночасне заявлення таких вимог можливе тільки в тому випадку, якщо позичальник і іпотекодавець є різними особами, тобто у разі наявності майнового поручителя відмінного від позичальника .

Згідно з ч. 3 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості, а звернення стягнення на предмет іпотеки та стягнення заборгованості за кредитним договором з однієї і тієї ж особи не відповідає вищевказаним принципам, оскільки може привести до подвійного стягнення заборгованості на користь кредитора.