Новини

Андрій Котляр про проблемні аспекти касаційного провадження в цивільному судочинстві.

Війна підсилює запит суспільства на справедливе судочинство. Водночас,  визначення, що є справедливістю судового процесу, не завжди правильно розуміється суспільством і навіть багатьма правниками.

Детальніше: Андрій Котляр про проблемні аспекти касаційного провадження в цивільному судочинстві.

Андрій Котляр про проблемні аспекти застосування статті 364 КК України.

Стаття 364 КК України, яка передбачає кримінальну відповідальність за зловживання владою або службовим становищем, не є новою кримінальною нормою, проте певні зміни, які були внесені до неї починаючи з 2008 року мали істотний вплив на її правозастосування, тому дослідження проблематики притягнення до кримінальної відповідальності за передбачені нею діяння, все ще лишається актуальним для практиків та науковців.

Детальніше: Андрій Котляр про проблемні аспекти застосування статті 364 КК України.

Більше мільйона гривень отримає клієнт на підставі рішення господарського суду.

До господарського суду було подано позовну заяву про стягнення заборгованості за неналежне виконання зобов'язань за договором поставки.

Перед судом постали наступні питання. Чи були порушені покупцем обов`язки за Договором поставки? Якщо так, то чи є це підставою для застосування способів захисту права обраних позивачем? Чи правильно виконані розрахунки штрафу та відсотків річних?

Детальніше: Більше мільйона гривень отримає клієнт на підставі рішення господарського суду.

Верховний суд поставив крапку у спорі клієнта про право на спадкове майно

За обставин справи між матір'ю померлого сина та його жінкою, з якою син проживав на протязі останніх років свого життя однією сім'єю, однак шлюб не реєстрував, виник спір з приводу права на спадщину.

Фактична дружина стверджувала, що має право на 1/2 частку спадкового майна, що залишилось після смерті її чоловіка. Натомість, інше майно, яке було набуто в цей же період їх сумісного проживання, однак яке було зареєстровано на праві власності за нею, жінка вважала своєю особистою власністю.

Детальніше: Верховний суд поставив крапку у спорі клієнта про право на спадкове майно

Справу за обвинуваченням клієнта у службовому зловживанні закрито

Вищий антикорупційний суд закрив кримінальне провадження, за яким клієнта було обвинувачено у службовому зловживанні.

Досудове розслідування у даному кримінальному провадженні здійснювалося НАБУ за процесуального керівництва САП по факту заволодіння у 2011 році 32,048 млн грн при закупівлі Міністерством екології та природних ресурсів України послуг із дистанційного зондування землі.

Детальніше: Справу за обвинуваченням клієнта у службовому зловживанні закрито

З Днем Конституції України!

Що означає знати Конституцію?

Перш за все, це означає спиратися на багатовікову історію Українського народу, нашого державотворення та бути її динамічними компонентами.

Також, це спрямовувати власні сили та здібності для забезпечення гідного життя, з усвідомленням усієї відповідальності своєї ролі у зміцненні громадської злагоди на українській землі.

Детальніше: З Днем Конституції України!

Виграна ще одна справа про захист честі, гідності та ділової репутації клієнта

Андрій Котляр виграв доволі складну справу про захист честі, гідності та ділової репутації клієнта.

Стосовно колишнього військового у званні генерал-майора, журналістом була поширена неправдива інформація, відповідно до змісту якої було зазначено про причетність клієнта до кримінально-караних діянь. Поширення неправдивої інформації відбулось у мережі інтернет і було здійснено у стверджувальній формі, та із зазначенням певних подій та явищ, яких однак ніколи не існувало.

Детальніше: Виграна ще одна справа про захист честі, гідності та ділової репутації клієнта

Андрій Котляр успішно захистив клієнта у кримінальному провадженні за обвинуваченням у справі про недекларування (ч.1 ст. 366-2 КК України у редакції, чинній до 21.07.2021 року)

Це перша справа про кримінальний проступок, яка була направлена прокурорами САП Офісу Генерального прокурора до Вищого антикорупційного суду за обвинуваченням чинного Народного депутата України у внесенні до щорічної декларації за 2020 рік завідомо недостовірних відомостей про майно, яке перебувало у володінні та користуванні парламентарія.

Детальніше: Андрій Котляр успішно захистив клієнта у кримінальному провадженні за обвинуваченням у справі про...

Обмежувальний припис, як спеціальний захід протидії домашньому насильству. Коли слід його застосовувати та як обрати належний захід впливу.

Підстави для застосування обмежувального припису цілком залежать від оцінки ризиків вірогідності продовження чи повторного вчинення домашнього насильства, настання тяжких або особливо тяжких наслідків його вчинення для постраждалої особи.

Детальніше: Обмежувальний припис, як спеціальний захід протидії домашньому насильству. Коли слід його...