Термін повноважень президента обраного 25 -го травня становитиме 5 років

Конституційний суд України своїм рішенням від 15.05.2014г . визначив, що Президент України обирається громадянами України на позачергових, як і на чергових, виборах строком на п'ять років.

Приводом для розгляду справи стало конституційне подання 101 народного депутата України з клопотанням про надання офіційного тлумачення положень Конституції України, щодо визначення терміну повноважень Президента України, обраного на позачергових виборах. Своє клопотання народні депутати України обґрунтовують неоднозначним розумінням терміну, на який обирається Президент України на позачергових виборах.

Дане рішення мотивується наступним.

У частині першій статті 103 Конституції України визначено, що Президент України обирається громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на п'ять років. Відповідно до частини п'ятої цієї статті чергові вибори Президента України проводяться в останню неділю березня п'ятого року повноважень Президента України; у разі дострокового припинення повноважень Президента України вибори Президента України проводяться в період дев'яноста днів з дня припинення повноважень.

Таким чином, виходячи з Основного Закону України глава держави може бути обраний як на чергових, так і на позачергових виборах. Конституційний Суд України підкреслює, що положення статті 103 Конституції України та інших її статей, що визначають конституційно-правовий статус Президента України, не містять норм, які встановлювали б інший термін, крім п'ятирічного, на який громадяни України можуть обирати главу держави, незалежно від виду виборів (чергових чи позачергових).

Отже, закріплений частиною першою статті 103 Основного Закону України п'ятирічний термін - єдиний конституційно встановлений термін, на який обирається Президент України. Даний термін однаковою мірою поширюється як на Президента України, обраного на чергових виборах, так і на Президента України, обраного на позачергових виборах.