Правовий висновок ВСУ щодо витребування майна у добросовісного набувача

Нормами чинного законодавства передбачено, що власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно без відповідної правової підстави заволоділа ним.

Зазначимо, що якщо майно відчужене особою, яка не має на це права, добросовісний набувач набуває право власності на нього, якщо відповідно майно не може бути витребуване у нього за певних умов згідно статті 388 Цивільного кодексу України.

Аналогічну позицію за результатами розгляду судової справи                 № 6-251цс15 було висловлено Верховним Судом України у постанові від 24.06.2015 року, а саме: розглянуто конкретний випадок, коли можливе витребування майна від добросовісного набувача, у випадку вибуття такого майна поза волею власника або особи, якій він передав майно у володіння, не з їхньої волі (згідно п.3 ч.1 ст. 388 ЦК України).

З чого слідує, що майно, яке вибуло з володіння власника на підставі рішення суду, ухваленого щодо цього майна, але в подальшому скасованого, слід вважати таким, що вибуло з володіння власника поза його волею. Отже, таке майно може бути витребуване у добросовісного набувача.