Сплата судового збору по-новому.

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», який набирає чинності з 01.09.2015 року.

Для нової редакції Закону України «Про судовий збір» характерно застосування єдиного підходу до визначення ставок судового збору у всіх судових юрисдикціях, що зрівнює суди загальної, господарської та адміністративної юрисдикції в їх фінансової доступності для позивачів, а також унеможливлює зловживання сторонами своїми процесуальними правами і попереджає порушення суддями законодавства в питаннях визначення підсудності того чи іншого спору.

Одним з головних нововведень є виключення органів державної влади з числа суб'єктів, які звільняються від сплати судового збору.

В законі передбачено введення загальної системи диференціації ставок судового збору тільки за двома критеріями: залежно від виду особи позивача (заявника) - юридичної або фізичної особи (при цьому для фізичних осіб встановлюється ставка судового збору значно менше з метою забезпечення доступу до правосуддя); за характером спору (майнового або немайнового), встановлюються єдині і зрозумілі підходи до визначення розміру ставок.

Законом передбачено підвищення ставки судового збору при зверненні в кожну вищу судову інстанцію, крім звернень фізичних осіб у сімейних справах.

За подання заяви про перегляд судового рішення Верховним Судом України законодавець зазначив нову ставку судового збору  у розмірі 130 % ставки, що підлягає сплаті при поданні позову.