телефон +380 (50) 401 8444
Законопроект передбачає внесення змін до ЦКУ, ГКУ, ГПКУ, Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Основними завданнями цього законопроекту є:
- регулювання питань, пов’язаних із удосконаленням створення та діяльності ліквідаційної комісії та порядку проведення ліквідації юридичної особи;
- регулювання питань в сфері фондового ринку та корпоративного управління в Україні.
Так, законопроектом вносяться зміни до статті 41 Господарського процесуального кодексу України, щодо надання Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку експертного висновку в разі його витребування господарським судом.
Також, відповідні зміни вносяться до статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» стосовно надання права Комісії здійснювати експертний висновок у справах, які розглядаються господарським судом.
Зазначена норма, розширює повноваження Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, з метою надання можливості здійснити експертний висновок на професійному рівні та тим самим захистити права акціонерів (учасників) господарських товариств.
Щоб уникнути необґрунтованих позовів, накладення арештів на рахунки господарюючих суб’єктів, а також призупинення рішень загальних зборів господарських товариств, законопроектом вносяться зміни до статті 67 Господарського процесуального кодексу України в частині розгляду заяв про забезпечення позову справ, предметом яких є оскарження рішення загальних зборів господарського товариства.
Крім того, законопроект передбачає доповнення статті 258 Цивільного кодексу України в частині застосування позовної давність в один рік щодо оскарження рішень органів господарського товариства. Введення такої норми передбачає обмежити зазначені дії в часі, оскільки загальні збори проводяться акціонерним товариством щорічно, тому позов до суд стосовно спірних питань, які розглядались на загальних зборах повинен подаватись протягом року й данні питання повинні бути вирішенні до наступних загальних зборів з метою уникнення перешкод для проведення наступних загальних зборів акціонерних товариств.
Законопроектом доповняється Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в частині погодження з уповноваженою особою акціонерів або учасників товариства з обмеженою чи додатковою відповідальністю плану санації або мирової угоди, у разі, якщо таким планом санації (мировою угодою) передбачено обмін зобов’язань боржника на акції (частки, паї) боржника.
Таким чином реалізація положень проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств», у разі його прийняття, сприятиме зменшенню силових захватів та запобіганню протиправному захопленню управління підприємствами, що в свою чергу повинно сприяти підвищенню довіри потенційних вітчизняних та іноземних інвесторів.